371FOTO 8886F

Biogrāfija

Jānis Stībelis

Jānis dzimis muzikālā ģimenē, Jāņa tēvs spēlējis klavieres, akordeonu, brīnišķigi dziedājis visās ģimenes ballītēs un ārpus tām, kas arī bijis pirmais iedvesmas avots mazajam Jānim sākt dziedāt līdzi un mācīties no tēta dziesmas, un mūzikas instrumentus. Nav brīnums, ka 5 gadu vecumā mazo Jāni pieņēma Talsu bērnu mūzikas skolas bērnu diksilendā “Sprīdīši”, labās balss un ritma izjūtas dēļ. Jānis sāka paralēli mācīties bungas, bet Jāņa mamma domāja ka dēlam vajadzētu pāriet uz kādu inteliģentāku instrumentu, tā nu gadu nomācījies bungas, Jānis pāriet mūzikas skolas Klavieru klasē. Turpinot aktīvi koncertēt arī ar Talsu bērnu diksilendu “Sprīdīši” kas ir Jāņa pirmais profesionālais kolektīvs. Vēlāk, jau pusaudža gados Jānis nodibinās ne vienu vien grupu un iesaistīsies vairākos projektos. Vērā ņemama ir Viņa pirmā Talsu draugu muzikālā apvienība, kur kopā ar domu biedriem Raimondu Tigulu (basģitāra, ģitāra, balss) un Dagni Altenbergu (bungas, balss) top trio kurā Jānis spēlē sintezatoru un dzied solo. Vēlāk , studiju gados, kad ceļš aizved uz Rīgu, Jānis sāk pievērsties džezam , rakstot arī savas oriģinālās kompozīcijas, rodas grupa “Take it such”, kur vēlāk satiekas tādi mūziķi kā Normunds Rutulis (bungas), Ingars Viļums (bass), Aivars Smuidris (saksafons), pats Jānis spēlē sintezatoru , dzied solo vokālu un komponē dziesmas grupai , kuras no tradicionāla Jazz jau ir novirzījušās JazzRock, Fusion, Soul un Funk virzienā. Viena no pirmajām publiskajām uzstāšanās reizēm Madonas festivālā “Sinepes un Medus” atnes grupai zināmu atpazīstamību un publicitāti. Tomēr grupai nav lemts tālāk attīstīties, jo beidzoties Jāņa studiju gaitām, viņš izdomā turpināt studijas ASV, Holivudas Mūzikas Institūtā. Tur Jānis dodas lai studētu R&B vokālus un iegūtu jaunu skatuvisko un muzikālo pieredzi. Los Andželosa , kur mutuļo mūzikas dzīve un zvaigznes ir “vienā rokas attālumā” , atstāj lielu iespaidu uz Jāņa turpmāko mūzikas stilu. Šeit Lielu lomu nospēlē Jāņa skolotājs Masta Edwards, kurš pirmoreizi aizved Jāni uz viņa lielākās muzikālās autoritātes – Stīvija Vondera ierakstu studiju “Wonderland”. Tad Jānis sāk kopā ar savu skolotāju rakstīt dziesmas un tas ir sākums materiālam, kurš vēlāk tiks ierakstīts kopā ar grupu “Shake un Bake”, kā arī pirmajā Jāņa soloalbumā “Inspiration”.

Atgriežoties no studijām ASV, Jānis ir pilns jaunu ideju un kopā ar savu muzikālo kolēģi Raimondu Tigulu (taustiņinstrumenti, balss) 1998. gadā viņi nodibina grupu “Shake and Bake”, kurai vēlāk piepulcējas Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), Norberts Skraucis (Bass), haralds Bondaris (bungas). Grupa sāk aktīvi koncertēt Latvijā, drīz nāk uzaicinājums tūrei pa Zviedriju, 1999 gadā , Tallinā, Matrix studio, top albums “Dont turn away”. Tad 1. vieta Liepājas Dzintarā. Aktīva koncertēšana visos lielākajos Latvijas un Baltijas mūzikas festivālos. Grupa pastāv līdz 2001. gadam, kad Jānis un Raimonds sāk katrs savas solokarjeras. Jānis no Shake&Bake melodiskā soul-funk sāk vairāk pievērsties R&B un Urban stiliem, kā arī dzīvo grupas skanējumu vairāk nomaina sintezatori. Tad 2001. top pirmais Jāņa soloalbums “Inspiration”, kurā visu dziesmu un tekstu autors ir pats Jānis. jau pirmie singli klūst par hītiem, dziesmas “Brown Eyes”, “Dance Tonight” skan visās radiostacijās un klejo  pa radio topu virsotnēm. Protams, tam seko arī tūre pa Latvijas pilsētām un kultūras namiem. Paralēli savai solo mākslinieka karjerai Jānis strādā kā producents , sākumā tikai vokālais, vēlāk jau veidojot arī arandžējumus Estrādes dīvai Laimai Vaikulei. Sadarbība ar Vaikuli pārtop jaunā kvalitātē, kad viņa pēc 2002. gada konkursa “Jaunais Vilnis” uzaicina Jāni uzstāties viņas koncertšovos kā īpašo viesi ar savām dziesmām. Tiek noslēgta vienošanās ar Laimas menedžmentu,  un Jānis sāk aktīvi koncertēt Krievijā, Ukrainā, visā bijušajā PSRS teritorijā, sākas arī sadarbība ar Raimondu Paulu, kura realizējas izdotajā albumā krievu valodā “Lubov Nastala” (2005.) ar jaunām un jau pazīstamām maestro dziesmām. Ar šo programmu Jānis , jau kā solomākslinieks ,sāk uzstāties auditorijai visā bijušajā padomju telpā. Paralēli koncertēšanai ārpus Latvijas, Jānis atrod laiku un iespējas muzicēt un izdot jaunus ierakstus arī Latvijā, viņa otrais soloalbums “Paliec Tepat” (2004.) gūst labus panākumus Latvijā un tādas dziesmas kā “Tikai Tev”, “Paliec Tepat”, “Radio” iekaro klausītāju sirdis un čārtu virsotnes Latvijas topos. Esot uz viļņa paiet laiks tūrēs ārpus Latvijas un tiek ieturēta diezgan liela pauze neierakstot nevienu albumu, tad Jānis 2007. gadā dodas uz savu veco izdevniecību Platforms Records ar ideju jaunam albumam latviešu valodā. Kompānijas boss Rimants Liepiņš sākumā ir neizpratnē par tik dīvainu albuma nosaukumu – “Glāze Piena”, bet kad Jānis izstāsta albuma koncepciju, top viens no veiksmīgākajiem albumiem, 2008. gadā izdotais albums “Glāze piena”, no kura dziesmas jau iegājušas tautā, iegūst Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais albums un dziesma “Glāze piena”, kā labākā Pop dziesma.

Turpmākajos gados Jānis izdod vēl 4 albumus: “Secret Mission”, “Diapozitīvi”, “Summer City” un “2 Pasaules”. Dziesmas no šiem albumiem dzirdamas gan radiostacijās, gan paviesojušās radio topu virsotnēs, bet albums “Summer City” ieguvis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kā labākais pop mūzikas albums. Jānis turpina arī aktīvu koncertdzīvi. Sadarbībā ar latviešu pop-dīvu Laimu Vaikuli , kā īpašais viesis, no 2008- 2015 gadam Jānis izbraukājis 2 ASV tūres un vienu Eiropas tūri. Viesojoties ar koncertiem arī Ukrainā, Gruzijā, Izraēlā, Kazahstānā, Azarbaidžānā utt.

Patlaban, 2016. gadā Jānis veic ierakstu sesijas Apvienotajā Karalistē, kur top viņa jaunais albums angļu valodā. Kā albuma iznākšanas laiku mākslinieks min 2016. gada rudeni.

 

album-cover

2 Pasaules

2015 / POP / STIBELIS / PRODUCTION 2015